• 2017-04-12

  Audycja o brawurowej akcji Ludzi Dobrej Woli

  Polskie Radio dla Zagranicy podało przepis na pokój serca i zarazem pokój na świecie. W audycji usłyszeć można opowieść o zapomnianych ludziach "Dobrej Woli", żyjącej legendzie, o brawurowej akcji ZHP na Litwie i codziennych lekcjach ufności. Kwadrans o dobru, które nas otacza. Warto posłuchać. Choćby po to, by się uśmiechnąć.

  Link do audycji:
  www.radiozagranica.pl

 • 2017-04-09

  Niedziela Palmowa w Częstochowie - szaleństwo miłosierdzia

  Parafia NMP Częstochowskiej świętowała Niedzielę Palmową przyjmując pod swój dach s. Michaelę Rak, która przywiozła z Wilna cały samochód palm. Nie została ani jedna. "Ciepło serca tej parafii i radość dzieci zostaną w mojej pamięci na zawsze" - powiedziała s. Michaela, wracając z Częstochowy. - "Ks. proboszcz Ryszard Umański dał kolejny raz dowód na to, że bliskość z Chrystusem owocuje miłosierdziem przewyższającym wszelki umysł. Hojność jego parafian przerosła nasze oczekiwania. Jeszcze raz dziękuję z całego serca".

  [Galeria]

 • 2017-04-05

  Spowiedź anioła – wstrząsająca opowieść o walce do końca (WYWIAD)

  O wojnach na pograniczu nieba, o wołaniach na cmentarzu, o świętych w więzieniu, o skarbie bezdomnego, o najważniejszej chwili życia i odnalezieniu sensu, tam, gdzie się go nikt nie spodziewał. A wszystko to w… gazetce parafialnej, na którą natrafiliśmy niby przypadkiem, jak odkrywa się uroczą uliczkę Wilna, Paryża czy Rzymu, gdy zgubi się drogę. Siostra Michaela Rak, założycielka jedynego hospicjum w Wilnie, w krótkim, ale przejmującym wywiadzie.

  więcej

 • 2017-03-26

  Wybudowała hospicjum dla dorosłych. Teraz walczy o dzieci (WIDEO)

  Siostra Michaela Rak ma nowy cel: - Chcę żeby dzieci z chorobami nowotworowymi nie myślały o śmierci. Chce stworzyć miejsce gdzie wśród innych maluchów, będą mogły poczuć się nie jak w placówce medycznej, ale jak w przedszkolu - przekonuje siostra Michaela. Na budowę działu dziecięcego hospicjum musi uzbierać 1 mln euro. Czy uda jej się zrealizować ten wspaniały plan? Zobacz poruszający reportaż Fakt24.

  Wideo

 • 2017-03-25

  Pielgrzymka Pokoju ruszyła – Monstrancja Fatimska w Radomiu

  Monstrancja Fatimska – dar Polaków dla MB Fatimskiej została zaprezentowana podczas uroczystości Zwiastowania Pańskiego w Katedrze radomskiej, inaugurując jednocześnie Jerycho Różańcowe Diecezji Radomskiej, wielką modlitwę adoracyjno-wynagradzającą. Ordynariusz radomski bp Henryk Tomasik we wzruszających słowach opowiedział o idei Pielgrzymki Pokoju i o samej Monstrancji Fatimskiej, zachęcając przy tej okazji do wsparcia budowy drugiego wotum – hospicjum dla dzieci w Wilnie. Na koniec Mszy Św. Bp Tomasik dokonał aktu zawierzenia. - Stajemy przed Tobą, Maryjo, z naszą miłością i wdzięcznością. Pragniemy Tobie zawierzyć świat, Kościół i nas samych - modlił się bp Tomasik, zawierzając Matce Bożej rodziny, rodziców, władze państwowe i samorządowe, księży, grupy apostolskie, środowiska naukowe i szkolne oraz pracowników administracji, robotników, rolników, służbę zdrowia, jak również bezrobotnych.

  Fotorelacja z wydarzenia:

 • 2017-03-14

  Monstrancja Fatimska na obradach Konferencji Episkopatu Polski

  Drugiego dnia obrad Konferencji Episkopatu Polski miało miejsce piękne wydarzenie. Na życzenie Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, przed biskupami stanęła Monstrancja Fatimska – wotum Polaków z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Uczestnicy obrad zostali poinformowani także o odbywającej się Pielgrzymce Pokoju, której znakiem widzialnym jest Monstrancja Fatimska peregrynująca po polskich sanktuariach i parafiach. Integralnym elementem Pielgrzymki Pokoju jest też wezwanie do jałmużny na drugie wotum maryjne – jedyne hospicjum dla dzieci na Litwie, którego budowa rusza w tym roku staraniem siostry Michaeli Rak ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Obydwa wota to modlitewne ramiona Maryi – obejmujące zagubioną Europę z jednej strony w Fatimie a z drugiej w Wilnie.

  więcej

 • 2017-03-11

  Mali Przyjaciele o wielkim sercu

  10 marca nasze Hospicjum odwiedzili Przedstawiciele Szkoły-Przedszkola „Wilia” z mamami. Uczniowie w mundurkach szkolnych z uśmiechem wyciągnęli swe pomocne ręce dla naszych Pacjentów. Goście przynieśli ofiarę na rzecz naszego Hospicjum od Społeczności Szkoły-Przedszkola. Będąc u nas, nasi mali Przyjaciele badali otoczenie, w szczególności akwarium ze złotymi rybkami, które spełniają pragnienia Pacjentów, napili się herbaty i jako jedni z pierwszych obejrzeli zabawki, które są przeznaczone dla naszych przyszłych małych Pacjentów.

  Dziękujemy Społeczności Szkoły - Przedszkola „Wilia” za jedność z Osobami Chorymi.

 • 2017-01-28

  XIV Ogólnopolski Koncert Charytatywny w Sycowie

  Ten koncert jest już legendą. Ma swoją magię i swój magnetyzm. Zaczęło się od odruchu serca Krzysztofa Świderka (dziś Konsula Generalnego RP w Irkucku) i prostego pomysłu, by pomagać Polakom na Wschodzie a także, by zadbać o polskie cmentarze, rozsiane po Rosji, Białorusi, Ukrainie czy Litwie. Akcja przerosła oczekiwania organizatorów.

  więcej

 • 2017-03-01

  Minister Zdrowia Litwy z wizytą w hospicjum

  Tegoroczna Środa Popielcowa stała się wyjątkowa dla wspólnoty naszego Hospicjum. Odwiedził nas Minister Zdrowia Republiki Litewskiej Aurelijus Veryga i Poseł na Sejm Republiki Litewskiej Jarosław Narkiewicz z osobami towarzyszącymi.

  Spotkanie odbyło się w bardzo serdeczniej atmosferze, miało charakter poznawczy i dało możliwość omówienia bieżących spraw hospicjum i Sektora Zdrowia, reprezentowanego przez Pana Ministra.

  Po prezentacji filmowej, dotyczącej misji i działalności Hospicjum nasi Goście spotkali się z naszymi Chorymi, ich Rodzinami i Personelem.

  więcej

 • 2017-03-09

  Uczynki Miłosierdzia na Lipówce

  W dniach 7-8 marca w szkole podstawowej na wileńskiej Lipówce odbył się Kiermasz Kaziukowy. Rozpoczął się od przedstawienia działalności Hospicjum, rozmowy o miłosierdziu, znaczeniu wolontariatu i możliwości przyczynienia się życia osób chorych w godności i pełni. Podczas kiermaszu Uczniowie zachęcali by kupować ręczne wyroby, bo wszystkie ze sprzedaży uzbierane środki Wspólnota Szkoły przekaże na rzecz naszego Hospicjum. Dziękujemy Wspólnocie Szkoły Podstawowej na Lipówce za wsparcie osób chorych.

 • 2017-01-08

  Koncert kolęd w Trokach: Od serc dla serc

  W Centrum Kultury w Trokach miał miejsce koncert kolęd „Droga do Betlejem”, gdzie wystąpił chór łączony zespołów rejonu trockiego, chór Zgoda, zespół z Białorusi Lalki Corporation, wokalistka Ewelina Saszenko. Uczestniczyła również Orkiestra Kameralna św. Krzysztofa pod batutą Karolisa Variakojisa, tancerze Daria Olefirenko i Ernest Barčaitis i inni. Koncert był dedykowany m.in. pamięci o Longinie Komołowskim, który odszedł w końcu grudnia ubiegłego roku. W ramach koncertu kolęd była prowadzona także akcja charytatywna na rzecz budowy działu hospicjum dla dzieci "Od serc dla serc".

  więcej

 • 2017-01-03

  Ambasadorzy hospicjum znów na trasie Dakar

  Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski - ambasadorzy wileńskiego hospicjum - znów na trasie Rajdu Dakar. Rajdowcy zgodnie twierdzą, że Dakar to nie tylko zmaganie się z innymi zespołami, ale także zmaganie się z samym sobą: „Podczas Dakaru odkrywamy swoje mocne i słabe strony. Dakar zmienia nas jako ludzi”.

  galeria zdjęć
  więcej

 • 2017-01-02

  Uczniowie z Rudomina wspierają budowę hospicjum dla dzieci [GALERIA]

  W tym roku społeczność naszej placówki – Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie, kontynuując inicjatywy dobroczynności, dołączyła się do akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać wolontariuszem”, skierowanej na rzecz budowy dziecięcego Hospicjum im bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

  więcej

 • 2016-12-16

  „Drzewo Nadziei”: Harcerze, Full Power Spirit i list do Dylana

  "Drzewo Nadziei" to projekt, którego celem jest zebranie środków na wybudowanie działu dziecięcego hospicjum w Wilnie. Zainicjowali go harcerze działu "Harcerskie Drzewo", który należy do Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie. Podczas pierwszego koncertu zebrano w gotówce aż 10901,97 euro (z których 5700 euro przywieźli harcerze z Solecznik) natomiast suma przelewów wyniosła 5486 euro. Wpłaty wpłynęły z Litwy, Polski, Niemiec i Danii. To wszystko osiągnęliśmy wspólnie, dzięki pomocy każdego z WAS. Zrobiliśmy to razem!

  więcej

 • 2016-12-14

  „Oskar i pani Róża” w DKP. Ponad 16 tys. euro na dziecięce Hospicjum

  W ramach akcji charytatywnej szkół rejonu wileńskiego teatr ,,Wędrówka’’ z Niemieża zaprezentował na deskach Domu Kultury Polskiej w Wilnie spektakl „Oskar i pani Róża”, po zakończeniu którego zbierano pieniądze na dział dziecięcy w Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopocki.

  wideo na youtube

 • 2016-12-08

  Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė odwiedziła hospicjum w Wilnie [VIDEO]

  Panująca w hospicjum atmosfera pomaga człowiekowi czuć się bezpiecznie, pozwala mu poczuć, że jest ważny, że może tu godnie przeżyć ostatnie chwile swego życia. Siostra Michaela i zespół hospicjum robią w tym kierunku wszystko, co możliwe i nawet - co niemożliwe. (...)

  więcej

 • 2016-12-01

  Caritas w Siedlcach pomoże nieuleczalnie chorym dzieciom na Litwie.

  Na apel s. Michaeli Rak odpowiedziało Caritas Diecezji Siedleckiej. Podczas akcji 23. edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poprzez 50 groszy z każdej rozprowadzonej świecy, wesprze hospicjum dla dzieci na Litwie.

  więcej

 • 2016-11-17

  List otwarty s. Michaeli Rak na zakończenie Roku Miłosierdzia

  NKażdy kolejny dzień trwającej obecnie oktawy Opieki Matki Miłosierdzia z Ostrej Bramy ma jakąś modlitewną intencję. W piątek, 18 listopada wierni zgromadzeni w Kaplicy Ostrobramskiej i kościele pw. św. Teresy będą modlili się w intencji chorych, lekarzy, pielęgniarki oraz za rodziny i za uchodźców. Tego dnia po każdej mszy św. będzie okazja spotkania z pracownikami i wolontariuszami Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki oraz wsparcia tej placówki. Założycielka hospicjum s. Michaela Rak zwraca się do wszystkich wiernych w liście otwartym.

  więcej

 • 2016-09-11

  Reprezentacja Polski w ampfutbolu Ambasadorem hospicjum w Wilnie!

  Najmłodszy z nich ma 14 lat. Na najstarszego wołają “Dziadek”. Razem tworzą najbardziej niezwykły sportowy team w Polsce - Reprezentację Polski w Amp Futbolu.

  więcej

 • 2016-08-21

  Wzruszająca kwesta w Sanktuarium na Krzeptówkach

  21. sierpnia siostra Michaela Rak razem z ekipą Fundacji Aniołów Miłosierdzia przeprowadziła kwestę pod łaskawym okiem Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Jesteście na naszej modlitewnej (codziennej) liście!

  galeria zdjęć

 • 2016-02-28

  Polska siostra pomaga na Litwie oswoić się ze śmiercią

  Siostra Michaela Rak jest założycielką hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Jest to pierwszy taki ośrodek na Litwie. W Dzień Dobry TVN powiedziała o swoim powołaniu, wierze, sile i przyszłości. Ile osób pożegnała?

  wideo z audycji Dzień Dobry TVN

 • 2016-05-04

  Bez Boga

  Wywiad z córką amerykańskiego pastora Billy Grahama.
  Po katastrofie terrorystycznej w USA 11.09.2001 córka Billy Grahama w wywiadzie TV na pytanie „Jak Bóg mógł pozwolić na coś takiego?” odpowiedziała: Jestem przekonana, że Bóg jest do głębi zasmucony z tego powodu, podobnie jak i my, ale od wielu już lat mówimy Bogu, żeby wyniósł się z naszych szkół, z naszych rządów oraz z naszego życia, a ponieważ jest dżentelmenem, jestem przekonana, że w milczeniu wycofał się. Jak możemy się spodziewać, że Bóg udzieli nam swojego błogosławieństwa i ochroni nas, skoro my żądamy, aby On zostawił nas w spokoju?

  więcej

 • 2016-04-14

  Wiadomości Duszpasterskie 09.04.2016

  Grupa Medialna Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie przeprowadziła z krótki wywiad z siostrą Michaelą Rak przed domem św. Fautyny.

  Materiał można obejrzeć na poniższych stronach:
  facebook
  youtube.

 • 2016-04-04

  Misja Siostry Michaeli.

  Za przyczyną Księda Mariana Apriszko, Wikarego z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Święcianach dorośli i dzieci z tej parafii odwiedzili nasze Hospicjum i kaplicę Sióstr Jezusa Miłosiernego, gdzie był namalowany według wizji Św. Siostry Faustyny obraz Jezusa Miłosiernego. Goście zapoznali się z działalnością Hospicjum, specyfiką okazywanej pomocy chorym, zaznaczając, że wszelka pomoc osobom chorym i ich rodzinom jest udzielana nieodpłatnie.

  Po zapoznaniu się z misją Hospicjum, Członokowie Miłosierdziowej Grupy modlitewnej, ucieszyli Rodzinę Hospicyjną, bowiem zobowiązali się przez cały marzec modlić się, prosząc błogosławieństwa i wstawiennictwa Jezusa Miłosiernego w następujących intencjach: za chorych i ich bliskich, za Siostry, za pracowników i wolontariuszy naszego Hospicjum.

  Dziękujemy naszym Przyjaciołom ze Święcian, którzy nas wspierają swoimi modlitwami.

  więcej

 • 2016-04-01

  Kosynier Przediębiorczości wspiera Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

  W dniu 4 kwietnia 2016 o godzinie 17:00 odbędzie się Uroczysta Gala Kosynierzy Przedsiębiorczości organizowana przez Business Centre Club Loża Olsztyńska w 222. rocznicę Bitwy Pod Racławicami. Podczas uroczystości w Filharmonii Warmińsko-Mazurksiej w Olsztynie zostaną przekazane środki na Hospicjum bł. ks. Sopoćki.

 • 2016-03-31

  Samarytanie są wśród nas

  Kapituła Plebiscytu "Wybieramy Miłosiernego Samarytanina roku 2015" przyznała Siostrze Michaeli Rak wyróżnienie "Miłosiernego Samarytanina roku 2015". Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Wolontariat Św. Eliasza. Gala wręczenia statuetek oraz wyróżnień odbędzie się 8 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00 w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3).

  więcej

 • 2016-02-28

  Mieszkańcy Święcian już wiedzą, gdzie są pełnione uczynki miłosierdzia...

  Za przyczyną Księda Mariana Apriszko, Wikarego z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Święcianach dorośli i dzieci z tej parafii odwiedzili nasze Hospicjum i kaplicę Sióstr Jezusa Miłosiernego, gdzie był namalowany według wizji Św. Siostry Faustyny obraz Jezusa Miłosiernego. Goście zapoznali się z działalnością Hospicjum, specyfiką okazywanej pomocy chorym, zaznaczając, że wszelka pomoc osobom chorym i ich rodzinom jest udzielana nieodpłatnie.

  Po zapoznaniu się z misją Hospicjum, Członokowie Miłosierdziowej Grupy modlitewnej, ucieszyli Rodzinę Hospicyjną, bowiem zobowiązali się przez cały marzec modlić się, prosząc błogosławieństwa i wstawiennictwa Jezusa Miłosiernego w następujących intencjach: za chorych i ich bliskich, za Siostry, za pracowników i wolontariuszy naszego Hospicjum.

  Dziękujemy naszym Przyjaciołom ze Święcian, którzy nas wspierają swoimi modlitwami.

 • 2016-02-27

  Młodzież pomaga w Hospicjum

  Wileńska młodzież pomaga całym sercem.

  więcej

 • 2016-01-11

  Hospicjum za trzy złote

  Wileńskie dzieło miłosierdzia. Na tych terenach choroba nowotworowa skazywała dotkniętych nią tylko na cierpienie. S. Michaela Rak pokazała, że może być inaczej. Że można pomóc i nieść ulgę w bólu. [AVE Gość Radomski, 8 maja 2014]

 • 2016-01-25

  O siłaczce z Wilna – ku pokrzepieniu serc

  Placówka funkcjonuje wzorowo, choć dotacja ministerstwa wynosi 10 tys. euro, natomiast miesięczne utrzymanie chorych i personelu to kwota 30 tys. euro. Permanentny cud rozmnożenia to żebracza aktywność niezmordowanej szefowej i ofiarność wielu ludzi, przede wszystkim z polskich parafii..

 • 2016-01-19

  Vanagas-Rozwadowski zwyciężyli – dojechali!

  W nocy z 18 na 19 stycznia z południowo-amerykańskich bezdroży do Wilna wrócili Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski, Ambasadorzy Wileńskiego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki na tegorocznym Dakarze. Na Wileńskim Lotnisku wyjątkowych Rajdowców Dakaru mimo późnej pory czekało gorące powitanie...

  Wśród wielu osób Rajdowców – swoich Ambasadorów witała też rodzina hospicyjna. Entuzjastyczne i gorące przywitanie Sportowcom należało się nie tylko z powodu dobrego wyniku sportowego (Vanagas-Rozwadowski zajęli w klasyfikacji generalnej rajdu ostatecznie 26 miejsce wyprzedzając m. in. dwie inne litewskie załogi), ale i też z racji na szlachetną misję promowania podczas Dakaru posługi hospicyjnej i jedności z osobami chorymi na nowotwory będącymi pod opieką Wileńskiego Hospicjum. Toteż rodzina hospicyjna nie tylko ofiarowywała trudy codzienności i modliła się za swoich Ambasadorów by podczas Rajdu osiągnęli zamierzone cele ale też przygotowała dla nich niespodziankę.

  Okazało się, że dopóki Rajdowcy mężnie walczyli z przeciwnościami najdłuższego i najtrudniejszego na świecie wyścigu, s. Michaela Rak – dyrektor Hospicjum postarała się dla nich o specjalne błogosławieństwo od Ojca Świętego Franciszka. Otrzymane za pośrednictwem Nuncjusza Apostolskiego Pedro Lopez Quintana w Wilnie papieskie błogosławieństwo wręczył Sportowcom podczas przywitania na lotnisku ks. Józef Aszkiełowicz.

  Startująca na Toyocie Hilux na tegorocznym Dakarze litewsko-polska Załoga stoczyła naprawdę trudne zawody. Po nieudanym prologu, po którym była dopiero na 48 miejscu, Rajdowcy spod Znaku Orła i Pogoni pięli się na kolejnych etapach wyścigu nieustannie w górę, by ostatecznie zająć wysokie 26 miejsce. O trudnościach, z jakimi musieli się zmierzyć Litwin i Polak, niechaj świadczą chociażby takie wypadki jak wyrwanie drzwi samochodu przez burzę pustynną, spotkanie z nagle wbiegającymi pod kola krowami – ratując ich życie samochód dachował, wielokrotna wymiana kół tylko na jednym z etapów rajdu czy jazda bez przedniej szyby, ręczne uruchamianie wycieraczek, dokończenie jednego z odcinków pustynnych bez funkcjonowania wzmacniacza kierownicy, który został uszkodzony podczas ekstremalnej jazdy. Dzielni Sportowcy nie tylko że sobie z tym wszystkim poradzili, ale też potrafili pomóc i innym. Stało się tak np., gdy na jednym z etapów samochód Adama Małysza ugrzązł w piaskowej zaspie. Nie licząc się ze stratą czasu, który przecież podczas rajdu jest na wagę złota, Vanagas i Rozwadowski zatrzymali się i udzielili pomocy koledze.

  Sebastianie i Benedykcie dziękujemy za to, że jesteście Ambasadorami Hospicjum, gratulujemy Kochana Załogo Dakaru, że cel osiągnęliście. Załogo Vanagas -Rozwadowski – w dobrych zawodach wystartowałaś – misję spełniłaś!!!

  W imieniu Wspólnoty Hospicyjnej dziękujemy...
  Tadeusz Andrzejewski – wolontariusz Hospicjum

 • 2016-01-08

  Dojedziemy – zwyciężymy!

  Pozdrawiam Wszystkich Kochani Przyjaciele Misji Hospicyjnej w Wilnie. Pozdrawiam Was Wszystkich i zapewniam o pamięci przed Jezusem Miłosiernym. W Roku Miłosierdzia życzę szczególnej obfitości Jego łask i o to się modlę. Szanowni i Kochani moi. W trwającym w tych dniach Rajdzie Dakar - jako jedna ekipa jedzie Litwin Benediktas Vanagas i Polak Sebastian Rozwadowski. Jadą jako Ambasadorzy naszego Wileńskiego Hospicjum. Jadą dla chorych a nasi chorzy i my trud naszego codziennego Dakaru oddajemy Bogu w ich intencji aby dotarli na metę i zwyciężyli. Łączy nas duch i pragnienie zwycięstwa - by wygrywać życie, wiarę, nadzieję i miłość. Więcej informacji i raportów z Rajdu znajdziecie na naszej stronie www.hospisas.lt i na www.facebook.com/hospisas.

  CAŁYM SERCEM ZAPRASZAM I ŻEBRZĘ O WASZĄ JEDNOŚĆ W TYM WYJĄTKOWYM WYDARZENIU - O MODLITWĘ ZA RAJDOWCÓW, ŚWIADOME OFIARY DUCHOWE W ICH INTENCJI A PRZEZ TO I ZA NASZYCH CHORYCH - RAZEM DOJEDZIEMY I ZWYCIĘŻYMY!!!

  Z szacunkiem i wdzięcznością s.Michaela Rak

 • 2015-12-14

  Powstaje statuetka Anioła Miłosierdzia

  Jesteśmy zaszczyceni, że rzeźbiarka Ania Pabis Guillaume (www.aniapabisguillaume.com) podjęła się zaprojektowania Anioła Miłosierdzia - statuetki Fundacji Aniołów Miłosierdzia. Będzie ona wręczana co roku jako nagroda dla osób, które zasłużyły pomocą bliźniemu na miano Współczesnego Anioła.

  W tej chwili trwają prace autorki nad obróbką odlewów poszczególnych części statuetki zmierzające do uzyskania efektu końcowego.

  galeria zdjęć

 • 2015-11-30

  Benediktas Vanagas ambasadorem idei hospicyjnej

  Litewski kierowca rajdowy Benediktas Vanagas i polski pilot Sebastian Rozwadowski podjęli się wspólnego wyzwania sportowego. Jako polsko-litewska ekipa wystartują w rajdzie Dakar 2016. Litewski rajdowiec, który w poniedziałek rano odwiedził działające w Wilnie Hospicjum bł. Michała Sopoćki, porównał walkę o godne odejście do wieczności do udziału w rajdzie: w obu przypadkach chodzi o zwycięstwo...

 • 2015-11-29

  Wolontariat - młodość inaczej...

  Inicjator idei hospicyjnej na Litwie Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Audrys Juozas Baczkis z otwartym sercem cieszy się działalnością Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki. Na spotkanie ze Wspólnotą Hospicjum Eminencję zaprosiła s. Michaela, która zrealizowała pragnienie Ks. Kardynała, Metropolity Wileńskiego powołania pierwszego na Litwie Hospicjum.

 • 2015-11-19

  Wolontariat - młodość inaczej...

  Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wolontariuszy, który jest obchodzony w dniu 5 grudnia, ekipa naszych wolontariuszy spotkała się by pobyć razem, podzielić się myślami i radością z wykonywanej pracy.

 • 2015-11-01

  Jubileusz 60-lecia „Wilii”

  Wyrażamy wdzięczność Zespołowi „Wilia”, za ich obecność w życiu kulturalnym i społecznym Ziemi Wileńskiej, Litwy i innych krajów

 • 2015-11-27

  Wizyta Przedstawicieli Episkopatów Europy Wschodniej

  W dniu 14 listopada hospicjum w Wilnie odwiedziła grupa Księży Arcybiskupów i Księży Biskupów z Łotwy, Litwy, Białorusi i Polski.

 • 2015-11-12

  Spotkanie z uczniami Wileńskiej Syrokomlówki

  W dniu 12 listopada uczniowie Szkoły Średniej im. Władysława Syrokomli odwiedzili hospicjum w Wilnie aby zapoznać się z ideą misji hospicyjnej oraz możliwości pełnienia posługi wolontaryjnej.

 • 2015-11-06

  Wizyta gości z Polski

  Hospicjum gościło Pracowników Banku Zachodniego WBK z Warszawy, którzy obdarzyli wszystkich darem swoich serc – wrażliwością, radością i nadzieją...

 • 2015-10-14

  "Pola nadziei" przy wjazdach do Wilna

  Akcja "Pola nadziei" to międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili - symboli nadziei i tworzeniu "pól nadziei".

 • 2015-09-20

  Gdańsk w Wilnie...

  Siostra Rka dziękuje za obecność idei hospicyjnej na Jarmarku Narodów, który odbył się w dniach 18–20 września w Wilnie.